Daňová obrana

Daňová obrana zaujíma viac alebo menej, otvorene alebo skryte, priamo alebo nepriamo každého múdreho daňového poplatníka. Či už je to občan, zamestnanec, podnikateľ, advokát, poradca alebo ich kombinácia. O daňovej obrane a ochrane daňových subjektov žiadny štát nemal, nemá a nikdy nebude mať záujem písať poradenské knihy. Ani na Slovensku takýto titul za posledných 30 rokov ešte nevznikol.

Dane patria k životu v trhovej ekonomike, lebo tvoria základ (cez 90 percent) príjmov verejných financií, či už ide o štátne alebo miestne dane. Daňovej osvety v našej krajine je oveľa menej, ako by bolo potrebné a žiaduce. Aj preto vznikla táto kniha. Finančná gramotnosť v SR je stále u veľkej časti obyvateľstva smutne nedostatková, pričom v rámci nej daňová gramotnosť je pre veľkú časť populácie úplné tabu.

Veľký podnik ako daňový subjekt má oveľa lepšie možnosti daňovej obrany ako stredný podnikateľ, drobný živnostník alebo na trhu úplne začínajúci daňovník. Najmä preto, lebo má viac finančných zdrojov k tomu. Daňové know-how špeciálne k daňovej obrane je nedostatkové, hoci pár vhodných kníh pre účinnú daňovú ochranu a obhajobu už bolo napísaných aj na Slovensku.

Cieľom knihy - je uľahčiť zdaňovanie v praxi a pomoc k daňovej gramotnosti na celý život. Súčasne predstaviť niekoľko užitočných, osvedčených, odskúšaných a zaručene fungujúcich rád k fungujúcej daňovej ochrane a účinnej daňovej obrane.

Obsah:

 1. Úvod
 2. Daňová osveta - kľúčové pre zlepšenie zdaňovania na Slovensku
 3. Daňová ochrana - praktické východiská
 4. Daňová obhajoba - ako začať
 5. Daňový problém - ako postupovať k vyriešeniu
 6. Daňové pravidlá - poučenie z 30-ročného vývoja v SR i v EÚ
 7. Daňová predvídateľnosť - vybrané praktické rady
 8. Majstri daňovej obrany
 9. Daňové zdroje - učebnice, časopisy, weby a kritické myslenie
 10. Daňová argumentácia - víťazne a prakticky
 11. Daňové poradenstvo - interný a externý poradca (podnikateľa, firmy, podniku)
 12. Daňovník v spore - efektívne postoje
 13. Daňová obrana - pojem, význam, prínosy a praktiky
 14. Záver
 15. Literatúra
 16. O autorov


Počet strán: 154

Väzba: brožovaná

Rozmer: 148x220 mm

Hmotnosť: 221 g

Jazyk: slovenský

ISBN: 9788089253937

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: TESFO

18,90 €