Pohodou k prosperite II.

Pohoda ako väčšinová kultúra na Slovensku zatiaľ stále mimoriadne chýba. Chýba najmä ako životný štýl - ktorý by už k vyspelej spoločnosti v treťom tisícročí mal prirodzene patriť. Hoci veľa firiem a inštitútov si tento termín (slovo "pohoda") berie do svojho názvu, pohody je stále nedostatok. V našej krajine máme ekonomický softvér nazvaný rovnakým menom, mnohoročný letný hudobný festival v Trenčíne nesie rovnaký názov, existuje i špeciálna agentúra s týmto názvom...a mohol by som tak pokračovať ďalej. Formy je teda dosť, táto však nedokáže nahradiť obsah.

Optimizmus je potrebný, ale nedostatkový tovar v SR a je len otázkou času, kedy na trhu práce i podnikania začne boom trénerov kvality života a odborníkov na profesoring šťastia. Kým sa tak stane - je vhodné občas prečítať aj doteraz dostupné slovenské triky a recepty ako si jednoducho a lacno dobiť baterku, ako doplniť vlastné sily a získať novú potrebnú energiu. K tomuto účelu energetizačnej literatúry je v SR na knižnom trhu pomerne dosť od zahraničných autorov, ale stále nedostatok od domácich autorov.

Cieľom tejto knihy je potešiť čitateľa a dodať mu čo najviac pozitívneho dopingu. Súčasne ponúknuť určitý súbor praktických rád najmä na báze poučných vtipných bájok, žartíkov a postrehov - ktoré by chceli umocniť pocit pohody pre všetkých Slovákov, ktorí sa rozhodnú predmetné dielko prečítať.

Obsahová štruktúra knihy ponúka témy ako sú: život ako najlepšia učebňa, sebaenergetizácia človeka, poučenia z bájok, voňanie človečiny, niektoré recepty na šťastie, vlastné náboženstvo egoistov, humor pre ženy o mužoch, humor pre mužov o ženách, svetová mapa šťastia, úsmev na pracovnom bojisku, niektoré neresti predlžujúce život, ale i recepty k pohode a slovenské špecifiká na životný tréning a profesoring šťastia.

Šťastie sa dá vsugerovať do podvedomia, len to treba vedieť. Autor verí, že pre tých, čo to skutočne chcú - skromným príspevkom - bude práve predkladané dielko.
Prečítal som si knihu americkej slepačej polievky na dušu. Amerika je však od Európy veľmi vzdialená geograficky, hodnotovo, kultúrne. A od Slovenska je ešte oveľa ďalej.

Počet strán: 207

Hmotnosť: 400 g

Vydavateľstvo Tesfo

Väzba: pevná väzba

Jazyk: slovenský

Rozmer: 150×215 mm

Rok vydania: 2006


10,90 €